KB5 Gym Nitra

13. jún 2016

Michal Šatura

Tešíme sa, že sa dielo podarilo, všetky náležitosti sú splnené a Fit & Strong sa môže pretransformovať na KB5 Gym Nitra.

Čo je KB5?

KB5 je škola old school silového a kondičného tréningu, ktorej hlavným mottom je profesionálny, systematický a progresívny prístup k výuke a cvičeniu s kettlebell, veľkou činkou, posilňovaniu s vlastnou váhou, mobilite a flexibilite.

Škola KB5 je prvou oficiálne certifikovanou školou systému Russian Kettlebell Challenge (RKC) v ČR. V roku 2012 prechádza spolu s RKC šéfinštruktorom Pavlom Tsatsoulinom pod krídla medzinárodnej organizácie StrongFirst a stáva sa prvou oficiálne certifikovanou školou StrongFirst v ČR.

Všetky ďalšie informácie nájdete na oficiálnych stránkach http://www.kb5.cz/

Čo nám prinesie začlenenie sa pod KB5?
V prvom rade sú to skúsenosti, prax a vedomosti, ktoré škola prináša. Preberáme celé curriculum, metodiku, tréningové plány a jasne zadefinované štandardy. Získavame možnosť konzultácie a spolupráce s vynikajúcimi inštruktormi.

Ďalej je to rozšírenie našej ponuky napríklad o semináre, ktoré sú momentálne v rámci SR dostupné iba v Bratislave. V súčasnosti už prebieha plánovanie prvého z nich.

Do nášho portfólia pribudne aj špeciálny trojmesačný kurz pre zaneprázdnených ľudí – KB5 WeakEnd. A neskôr aj náväzný kurz KB5 WeakEnd pre pokročilých.

Veľmi dôležité je, že v rámci KB5 sú inštruktori povinní pracovať na svojom vzdelaní, musia absolvovať vybrané kurzy a semináre. Pre našich študentov to teda znamená lepších trénerov, ktorí na sebe sústavne pracujú.

Ďalšia podstatná vec je priama väzba na organizáciu StrongFirst, ktorá je asi najprestížnejšou a najlepšou školou sily na svete.

Vynikajúce je aj to, že škola KB5 dokáže usporiadať semináre pod vedením ľudí ako David „Iron Tamer“ Whitley, Dr. Michael Hartl, Jon Engum, Geoff Neupert, Aleks Salkin, či Steve Freides. Ak sa zaujímate o silový a kondičný tréning, viete, že títo ľudia sú absolútna špička.

Takže zjednodušene: Začlenenie sa pod KB5 prinesie zvýšenie kvality tréningov, prepracovanejšiu metodiku a rozšírenie ponuky pre našich študentov.